Active baby

Beebimonitor – minu asendamatu abiline

 Lugemis aeg: about 3 minutes.

Miniland videomonitorTehnikakaugele inimesele nagu ma olen, oli minu jaoks õige beebimonitori valimine paras peavalu. Pean tunnistama, et enam paremat valikut teha ei olekski saanud, olen valituks osutunud Miniland videomonitoriga ülimalt rahul!

Beebimonitori valimisel on kõige olulisem panna kirja oma vajadused. Meie kriteeriumid olid juhtmevabadus ja kaamera olemasolu.

Kuna Patrikul on võimalus oma päevaseid unesid tududa õues terrassil, siis minu jaoks oli oluline see, et monitor oleks kasutatav ka juhtmevabana. Minilandi videomonitori beebiosasse on võimalik panna patareid ning vanema osa ei pea üldse vooluvõrgus olema, kui see on eelnevalt täis laetud. Reaalsus on muidugi see, et õues tudumisel olen seda vaid paaril korral kasutanud, sest endalgi on hea korra päevas väike tiir õues teha ja värsket õhku hingata. Kuid beebimonitori lapsevanema osa kasutan ma igal õhtul ilma juhtmeta ja siis ööseks panen jälle laadima.

Kaamera olemasolu oli meile eriti vajalik just seetõttu, et Patrik tudub enamjaolt teisel korrusel ja mina veedan palju aega esimesel korrusel. Nii on koguaeg olemas hea ülevaade, mida Patrik parasjagu voodis toimetab nii, et ei peaks ilma asjata koguaeg trepist üles-alla jooksma. Tänu beebimonitorile on mul nii mõnedki tuppaminemise korrad ära jäänud, sest Patrik on pärast väikest pahandamist ise taas uinunud või on nutt ja jorisemine hoopiski unes olnud. Samuti on kaamerast väga palju abi olnud selles osas, et ma teaksin, kus ta parasjagu oma voodis on. Ta rändab juba päris palju oma voodis ringi, aeg-ajalt on kõhuli, siis on ühes nurgas ja siis teises. Nii ei pea ma tema leidmiseks tuld põlema panema või ka tuld põlemas hoidma, sest on harjunud tuduma pimedas toas.

Miniland videomonitoril on ka palju vahvaid lisasid. Beebimonitor mängib sinu lapsele unemuusikat. Paar korda olen seda võimalust isegi kasutanud, kui Patrikul gaasivalud muret tegid, siis muusika mõjus talle rahustavalt. Samuti on läbi beebimonitori võimalik oma lapsega suhelda. Seda võimalust olen samuti mõnel korral kasutanud, kui issi on Patrikut tuttu pannud. Siis ei ole ma soovinud neid oma tuppaminemisega häirida aga samas olen saanud anda juhiseid, et kuidas ja mida järgmiseks teha (emme ju teab kõige paremini :D). Samuti on võimalik kaamera pilti zoomida, helitugevust muuta ning kaamerat suvalisel hetkel tööle panna (muidu on kaamera stand by peal ja pilt tuleb siis, kui laps sahmima hakkab või häält teeb).

Loomulikult on monitoril ilmnenud ka väikesed miinused. Kõige suurem miinus on vast see, et kaameraga beebimonitoride levimisraadius ei ole nii suur, kui ilma kaamerata beebimonitoridel. Minilandil on saadaval 150 m (meil on see väiksema raadiusega) ja 300 m levimisraadiusega videomonitorid. Aga samas, ei ole mul siiani rohkemaks vajadust olnud. Vaid mõnel üksikul korral on monitoril levi ära kadunud aga seda pigem külas olles. Beebimonitorid toimivad erinevates majades väga erinevalt, eriti kortermajas. Meil eramajas on levimisraadiust segavaid faktoreid kindlasti vähem, kui mõnes suures kortermajas ja seetõttu on meie beebimonitor töötanud laitmatult ka siis, kui olen alumisel korrusel ja maja teises nurgas.

Teiseks miinuseks võib pidada beebiosa tulukesi (mis on kohati vältimatud, sest need ju näitavad lapsevanemale, et seade töötab). Aeg-ajalt, kui Patrik on ärganud ja oma pilgu monitori suunas pööranud, siis see roheline tuluke on teda niivõrd huvitama hakanud, et ta kohe peab selle poole roomama. Nüüdseks tundub, et ta on sellega harjunud ja nii tihti monitori uudistamas ei käi. Kindlasti on võimalik tuluke millegiga kinni kleepida, et see lapse jaoks nii ahvatlev poleks või siis sättida monitor nii, et laps seda helendavat tulukest otseselt ei näeks.

Üldiselt on monitor siiani meie ootustele igati vastanud. Kui ka sinul tekib raskusi õige beebimonitori valimisel, siis kindlasti saad häid soovitusi Beebicenterist, sest just sealt meie omale selle toreda abimehe soetasime.

Pildil on Patrik aastavahetust maha magamas. Pilt on tehtud täpselt kell 00:00, kui ilutulestiku paugutamine oli täies hoos. Teda see üldse ei häirinud ja emmel oli süda rahul, sest sai pisikesel läbi monitori silma peal hoida :)!

Tekkis küsimus või soovid kommenteerida?

Tööribale