Active baby

Meie beebi pesa

 Lugemis aeg: almost 3 minutes.

Olenemata sellest, kas sinu beebist saab emme-issi kaisuloom või truu oma voodis tuduja, on voodi üks esimesi asju, mida tulevased lapsevanemad oma pisikestele muretsevad. Meie Patrik on n.ö 50-50, esialgu tegi ta kõik oma uned enda voodis, kuid mugavus ja kahtlemata ka väsimus on emmest mõnikord võitu saanud ning Patrik veedab öö emme kaisus magades. Järgnevas postituses räägingi teile, kuidas meie oma beebile tema pesa valisime. Õnneks saime kõik vajaliku soetada endale ühest kohast – Beebicentrist. Seal on mõnusalt suur valik ja vajaminevaid asju igale maitsele.

Nüüd aga voodi valimisest. Üks otsustav kriteerium oli kindlasti voodi välimus – voodi suurus ning värv. Meie valisime Patrikule valge võrevoodi (Tiny Footprints Lilly Dropside White), kuna hällist oleks ta päris ruttu välja kasvanud ning võrevoodi kasutusiga on pikem. Tean, et paljud vanemad eelistavad beebile esialgu just hälli soetada ning ka erinevates beebi unest kõnelevates raamatutes on räägitud turvatundest ja sellest, et beebil võib suures voodis kõle hakata. Meie oleme tekkide ja voodipehmendustega teinud Patrikule mõnusa peas, kus ta võib ennast turvaliselt tunda. Teine oluline aspekt voodi valimisel oli reguleeritav voodipõhi. Seda siis eelkõige oma selja säästmiseks, et teda esialgu, kui ta veel väga liikuv pole, kuskilt voodipõhjast üles kangutama ei peaks. Meie võrevoodil on kolm kõrgusastet. Esimesel kuul kasutasime kõige kõrgemat astet, kuid nüüd kasutame juba keskmist astet, sest Patrik on voodis juba päris aktiivne. Lisana on Patriku voodil veel liikuv voodiäär. See on hea selleks, et kui beebi madalamale astmele tuduma panna, siis ei pea teda üle kõrge ääre voodisse tõstma, vaid saab ääre allapoole lasta ja mugavamalt lapse voodisse tudule panna. Kuna beebi voodisse panemise ja äravõtmise liigutust tuleb ööpäeva jooksul päris palju kordi teha, siis selline väike pisiasi nagu liikuv voodiäär on osutunud väga mugavaks lahenduseks.

Kõige olulisem beebi pesa juures on kindlasti madrats. Kõik lapsevanemad on teadlikud sellest, et kõvem madrats on beebile parim, sest see toatab tema pehmet lülisammast kõige paremini. Kuid millist madratsit eelistada? Kookost, tatart või hoopiski porolooni? Meie valisime endale poroloonmadratsi (Fiki Miki poroloonmadrats) – seda puhtalt hügieenilisuse mõttes. Kui naturaalsest materjalist madratsil peaks „pissi või kaka õnnetus“ juhtuma (mida beebidel kindlasti juhtub), siis peab selle madratsi ära pesema ja peale pesu täiesti kuivaks saama – muidu hakkab madratsis „elu keema“. Poroloonmadrats oma kõvaduselt naturaalsetele materjalidele kindlasti alla ei jää. Kes aga siiski eelistab naturaalseid materjale ja soovib, et madrats kuiv püsiks, siis soovitan osta aluslinaks B.Sensible Matterss Cover lina. See ei lase niikust madratsisse, juhul kui laps toitu välja heidab või pissib ja samas on ka hingavast materjalist.

Ja kõige viimaseks siis n.ö voodi aksessuaarid. Beebicentrist leidsin endale lemmik brändi Mamas&Papas. Lihtsalt uskumatu, kui ilusaid asju beebidele tehakse! Kuna minu meelest võiks voodi olla lapsel selline koht, kus laps saab rahulikult unedemaale minna, siis asjade valikul oli kindlasti oluline see, et voodi sisu (tekk, voodipehmendused) ja voodikarusell oleksid neutraalsetes toonides, mitte kirju-mirjud. Mamas&Papas brändil on väga kenasid loodusvalgetes, beežides ja hallides toonides voodi aksessuaare. Nii saigi meie voodi sisustatud Mamas&Papas brändi toodetega. Patrik tundub igaljuhul rahul olevat!

PS! Ja Patriku lemmik tähekestega tudutekk on samuti Mamas&Papas brändilt.

Ilusaid unenägusid teie pisikestele!

Tekkis küsimus või soovid kommenteerida?

Tööribale