Active baby

Rinnapiim pudelisse

 Lugemis aeg: about 4 minutes.

Ees on ootamas suur pidustuste aeg – jõulud, aastavahetus ja minu jaoks ka sünnipäeva tähistamine. Milline naine ei sooviks ennast selleks puhuks üles lüüa ja pidustusetel särada? Imetavale emale on see aga veidi keeruline aeg, sest laps on ju väga sõltuv emast. Varasemalt elementaarsena tundunud juuksuris käik ning maniküür-pediküür nõuab nüüd suurt etteplaneerimist. Selliste olukordade tarbeks soetasin endale Beebicenterist Difraxi elektrilise rinnapumba, nii on Patrikul kõige parem toit – rinnapiim – alati olemas. Võin teile öelda, et olin alguses väga skeptiline igasuguste elektriliste rinnapumpade osas, sest enamik emmedest on foorumites elektrilised pumbad pigem maha teinud. Kuid mugavus sai minust võitu ja otsustasin omal nahal elektrilise rinnapumba järgi proovida.

Kui ma Difraxi elektrilise rinnapumba paki avasin, siis olin ma kindel, et see pump jääb pikaks ajaks nurka seisma, sest sellel on nii palju erinevaid osakesi ja kokkupanemine tundus aeganõudev ja keeruline. Kuid ma eksisin. Kui ma mõningase pusimise peale pumba kokku sain, siis ei tundunudki asi enam nii hull. Osakesi, mis vajavad desinfitseerimist, on küll umbes kaheksa (lisaks sellele veel pudel, meie kasutame Difraxi S-kujulist pudelit), kuid tegelikult pole üldse väga suur vaev need puhastamiseks ühte potti keema panna. Nüüdseks võin ma ka une pealt selle pumba lahti võtta ja kokku panna :)!

Siiani ei lähe mul meelest see, milline ärevus mind valdas, kui ma Patriku esimest korda issi ja vanaema hoolde jätsin. Mõtlesin, et teen nädal enne teatrisse minekut proovi-lapsehoidmise ja käin pediküüris. Peale kodust lahkumist mu süda peksis rinnus ja kontrollisin iga minut oma telefoni, et kas nad on juba mulle helistanud ning kas peaksin hakkama koju kihutama. Lõpuks ei suutnud ma enam vastu pidada ja helistasin ise (olin alles 15 minutit kodust eemal olnud kuid minu jaoks tundus see kui igavik). Loomulikult oli Patrikuga kõik kõige paremas korras, lihtsalt nii harjumatu oli see olukord minu jaoks, sest peaaegu kaks kuud polnud ma kordagi temast eemal olnud rohkem kui dušši all käik.

Esimese proovipumpamise tegin aga veidi varem, siis, kui Patrik oli umbes 1,5 kuune. Teadsin, et peagi on meil mehega ees teatrisse minek ja Patrik tuleb selleks ajaks vanaema hoolde jätta. Esialgu pumpasin ma prooviks umbes 7 minutit ja sain Patrikule paari lonksu jagu piima. Mõtlesin, et kui pean talle reaalselt ühe toidukorra välja pumpama, siis läheks selleks mul aega vist terve igavik. Olin küll lugenud, et rind vajab aega, et pumpamisega harjuda, kuid et sealt nii väike kogus tuleb  – seda ei osanud ma ette aimata. Iga korraga muutus pumpamine lihtsamaks ja kiiremaks. Nüüdseks pumpan ma ilma vaevata 10-15 minuti jooksul Patrikule ühe söögikorra välja. Olen leidnud endale ka mõned nipid, kuidas vähese ajaga võimalikult palju piima on võimalik välja pumbata. Kõige esimene nipp: kui on vaja suuremas koguses piima, siis tuleb see välja pumbata hommikul (veel parem varahommikul). Õhtuks on rinnad suhteliselt tühjaks söödud ja pumpamisega läheb oluliselt kauem aega. Teine nipp on see, et tuleb palju vedelikku tarbida (no seda peaks imetav ema niikunii tegema) ja pumpamise ajal on ka hea veeklaas kõrval hoida. Ja kolmandaks kõige parem nipp, mis töötab väga hästi siis, kui mul on väga kiiresti vaja suuremas koguses piima saada. Mina teen nii, et toidan Patrikut näiteks paremast rinnast ja vasaku rinna otsa panen rinnapumba (see püsib rinnahoidja sees ilusasti paigal). Mõnikord läheb mul pumpamine kohe nii edukalt, et aparaadi monotoonne hääl uinutab Patriku tuttu. Praegu ei kujutaks ma oma elu ilma Difraxi elektrilise rinnapumbata ettegi! Hetki, mil Patrik on vanaema hoolde jäänud pole küll palju, kuid siiski on rinnapumba ost ennast kuhjaga ära tasunud. Teadmine, et pisikesel on sinu äraolekul kõht täis ja hea olla on ju kõige olulisem. Rinnapumbast on palju kasu olnud ka rinnapiima ettevarumisel lisatoidu perioodiks. Mõnus on ju sügavkülmast võtta väike kuubik rinnapiima ja selle abil näiteks hommikupudru Patrikule maitsvamaks muuta. Niiet igati väärt ost minu jaoks!

Et Patriku vanaemale lapsehoidmine veelgi lihtsamaks teha soetasime endale ka Difraxi elektrilise pudelisoojendaja. Nüüd saab vanaema mugavalt külmkapis oleva piima pudelisoojendajasse valada ja mõnekümne sekundiga on mõnus soe piim pudelis valmis. Nii läheb oluliselt vähem piima raisku (toasoojana seisnud piim on tarbimiskõlbulik umbes 8 tundi, külmkapis säilib piim 2-3 päeva) ja ma ei pea koguaeg muretsema selle pärast, et millal on see hetk, mil toasoe piim halvaks läheb ning tean, et Patrik ei pea halvaksläinud piima jooma.

Nii uskumatult tore on see, et ka rinnalastel on võimalik olla mõned tunnid ilma emmeta, sealjuures mitte jäädes ilma parimast beebi söögist – rinnapiimast!

Tekkis küsimus või soovid kommenteerida?

Tööribale