Saame tuttavaks

Maarja Säde

Füsioterapeut

Mina olen Maarja Säde – beebide ja väikelaste füsioterapeut ning kahe lapse ema. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Kehakultuuriteaduskonna magistriõppe füsioteraapia erialal. Olen läbinud ka EOK vesiaeroobika treeneri kursused ning oman emme ja beebi joogaõpetaja tunnistust. Lisaks pikaajalisele töökogemusele lastega olen läbinud mitmeid erialaseid täiendkoolitusi seoses beebide ja väikelaste füsioteraapiaga.

Minu sulest on valminud kaks kasulikku raamatut lapsevanemale – “Minu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni.” ja “Beebimassaaž ja-jooga”. Viimastel aastatel on mind väga paelunud ka laste vaimne tervis ning selle seos lapse füüsilise tervisega. Oma avastusretkedel olen ikka ja jälle saanud kinnitust sellele, et lapsed on väga erinevad nii iseloomult kui ka arengutempolt ning nendega tegeledes peab olema loov. Üks asi, mis mind alati lastega töötamisel rõõmsaks teeb on see, et lapsed on väga õppimisvõimelised ja nendes on peidus suur potentsiaal.

 

Pean tõdema, et minu teekonnal on kahtlemata kõige suuremateks õpetajateks olnud minu poeg ja tütar, tänu kellele olen ma kindlasti saanud osavamaks füsioterapeudiks ning oskan paremini suhestuda Teiega, armsad lapsevanemad.